top of page

מחוץ לקופסא - לא רק ססמא

מהו דיוקן יצירתי?

תדמיין את זה; השנה היא 2042, אתה מבוגר בעשרים שנה, עשיר יותר במיליוני פאונד, ובבעלותך אחוזה גאורגית גדולה השוכנת ביופי שהוא האזור הכפרי הבריטי רחב הידיים.


השעה שתים עשרה בצהריים, וכשאתה מטייל בשעות הבוקר המאוחרות עם קפה ביד בספרייה הרחבה שלך, אתה עוצר כשאתה מגיע לאח המפואר המתנשא במרכז החדר. העיניים שלך משתרכות על כל החפצים הקטנים שאספת במהלך השנים שמקשטים את שיש המרקינה השחור. תחושה של חום עוברת בך. זיכרונות מהמסעות הרבים שלך סוחפים את תודעתך, וממלאים אותך בנוסטלגיה עמוקה ואושר גדול ממה שמילים יכלו לבטא אי פעם. אתה מרוצה, עד שמבטך גולש למעלה, מבחין בדבר היחיד שתמיד גרם לך לסכסוך פנימי...הדיוקן התפל שצילמת אותך מלפני עשרים שנה לועג לחזון שלך. האני העבר שלך, עם עיניים עצומות למחצה וחיוך מגושם שיניים יושב על שרפרף גבוה, ידיים מחוברות זו לזו על ברכיך. הבוהק המדהים שלו מטריד אותך מאוד. תחושת חרטה מתעוררת בתוך הבטן שלך, ואיפשהו עמוק בפנים תחושת החרטה הסוחפת מכבה את להבת החום שבערה פעם בבהירות בשד שלך. כל אותן שנים של טיולים, כל החוויות המדהימות שלך... נהרסו על ידי תמונה יחידה שמעולם לא מצאת את הזמן להחליף.


כשאתה נאבק ברגש החדש הזה, שאלה טורדנית אחת מזנקת בראש מעיינך: 'למה, הו למה, לא שכרתי את הצלם המקצועי הזה לתמונה טובה ומרגשת יותר כשהייתה לי ההזדמנות?'


אל דאגה, השנה היא עדיין 2022, ועדיין לא עשית את הטעות הקריטית הזו.


בעוד שהדיוקן הממוצע עושה את העבודה טוב וטוב מספיק... למה לא להעז להיות שונה? למה לא לפרוץ מהתבנית ולנסות משהו חדש, מהנה ונועז לשם שינוי? היכרות עם: פורטרטים יצירתיים!


על מה אתה מדבר?

דיוקן יצירתי הוא משהו שמראה לעולם את ההבעה שלך, הרגשות - הייחודיות שלך, ניחשתם נכון, בדרך יצירתית. במקום לצלם רק תמונה רגילה ולקרוא לה שם, צלם פורטרטים יצירתי יכול לשלב אלמנטים שונים בעולם האמיתי והטכני יחדיו כדי ליצור תמונה שראויה לתלות על מדף האח של האח הבדיוני הזה. אלמנטים כוללים פריטים כמו מנורות טבעת לתאורה נוספת; טיפות מים לאפקט מסנוור יותר; ואפילו פצצות עשן אם אתה מרגיש מספיק אמיץ. עם זאת, זה לא מסתיים רק שם. האיכות העצומה שצלם יכול לייצר בשיטות כאלה היא מדהימה, פשוט תסתכל על התמונות למטה!


מגניב נכון? זה בהחלט בולט יותר מאשר צילום ראש פשוט! תמונות אלו נערכו באמצעות Photoshop Pro של Adobe - עוד כלי שימושי שה-shutterbug המקומי שלך יכול להשתמש בו כדי לגרום לתמונה להתפוצץ מרוב פרטים!


להלן רק כמה מרכיבים שכדאי לקחת בחשבון כשחושבים על צילום דיוקן פיקנטי יותר!


זה הכל עלייך…


מובן מאליו שאי אפשר לצלם דיוקן ללא נושא. כשמדובר על דיוקן יצירתי, זה תלוי בך איך אתה רוצה להיראות או לפעול. אתה יכול להתלבש מהודר, להתלבש, ללבוש שריון של אביר 1400 - הבחירה היא לגמרי שלך. אל תפחד להיות יצירתי! זו כל הסיבה של דיוקן יצירתי - ללכוד משהו מחוץ לנורמה!


...והמצלמה!


לא רק שצלם יכול להשתמש בחפצים יומיומיים ובפריטים נפלאים אחרים כדי לשפר תמונה, אלא שהוא יכול גם להשתמש במצלמה שלו לאפקטים מדהימים יותר! תגיד שרצית ללכוד את הפוקוס של התמונה הנעה - שהם רצים דרך קו הסיום של מירוץ - מהירות תריס מהירה או איטית יותר תהיה החבר הכי טוב שלך ללכוד את האפקט הרצוי. בהתאם למהירות הסגירה של התריס, הוא יכול להוסיף טשטוש תנועה אדיר שבאמת מוציא את האשליה שהתמונה חיה ונושמת.


או לחילופין, אם רצית להתמקד בחלק יחיד מהתמונה שלך - רץ המסלולים עצמם - אז אולי עומק השדה יהיה יותר לרוחך. באמצעות טכניקה זו, הצלם יכול לטשטש את הרקע של התמונה, ולגרום לנושא לקפוץ באמת מהתמונה. טכניקה זו מושלמת אם אתה רוצה דיוקן תקריב או רחוק.


זו רק טעימה קטנה לגבי מה מצלמה יכולה לעשות כדי באמת להאיר את הדיוקן שלך!


תסתכל אל האור!


תאורה היא מרכיב עצום של כל צילום. זה לא רק מחשיך או מבהיר את התמונה שלך, זה חלק בלתי נפרד בכל הנוגע ללכידת הטון והאווירה שאתה רוצה לשדר. לובש מסכה? למה לא לשקול להשתמש בתאורה מפוצלת כדי להיראות אפילו יותר מאיים? אפקט התאורה הזה עושה את מה שהוא אומר על הפח - הוא מאיר חצי מהפנים של הנושא, ומשאיר את החצי השני עטוף בחושך. מושלם להעברת גוון רציני יותר.


או למה לא להשתמש בתאורת ג'ל? ניתן להניח את הציוד המפואר הזה מעל מקור אור, ולגוון את הזוהר התפל ל-s

コメント


bottom of page